جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 217063
  تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 11:24
  تعداد بازدید : 538

  سایر مصوبات

  سایر مصوبات مجلس شورای اسلامی از تاریخ 1396/05/01 تا 1396/05/10

  سایر مصوبات منتشره از

    1396/05/01 لغايت 1396/05/10

   در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران
  ساير مصوبات

  نظریه رئیس مجلس شورای اسلامی موضوع صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به « قانون نحوه اجرا اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و یکصد و سی و هشتم (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران»        

  مصوبات هیئت امنای صندوق توسعه ملی در تاریخ ۲۷/۳/۱۳۹۶    

   

     نظریه رئیس مجلس شورای اسلامی موضوع صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به « قانون نحوه اجرا اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و یکصد و سی و هشتم (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران»

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21082-07/05/1396

  ۸۸۳ [توضیح اینکه شماره های فوق مربوط به ترتیب درج در روزنامه رسمی کشور می باشد.]

  شماره ۳۵۶۰۲هـ/ب ـ۱۳۹۶/۵/۳

  حجةالاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

  ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

  بازگشت به رونوشت تصویب نامه هیئت محترم وزیران به شماره ۳۷۹۹۱/ت۵۴۰۴۸هـ مورخ ۱۳۹۶/۴/۳، موضوع: «تکلیف سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به پوشش و ارائه خدمات بیمه ای به افراد تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی»، متعاقب بررسی ها و اعلام نظر مقدماتی «هیئت بررسی و تطبیق مصوّبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به «قانون نحوه اجرا اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و یکصد و سی و هشتم (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده (۱۰) آیین نامه اجرایی آن، مراتب متضمّن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر قانونی و اعلام نتیجه به این جانب ابلاغ می گردد. بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی الاثر خواهد بود.

  «نظر به تعریف اعتبار در ماده (۷) قانون محاسبات عمومی کشور ـ مصوب۱۳۶۶ـ که مقرر می دارد: «اعتبار عبارت از مبلغی است که برای مصرف یا مصارف معین به منظور نیل به اهداف و اجرای برنامه های دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی می رسد» و از آنجـا که بنـد «۲» مصوبه راجـع به «اقـدام سازمان برنامـه و بودجـه کـشور به جابجائی اعتبارات مربوط از کمیتـه امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به سازمان بیمه سلامت ایران»، مقیّد به رعایت قانون مصوب مجلس نشده است، مغایر قانون است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی
  مصوبات هیئت امنای صندوق توسعه ملی در تاریخ ۲۷/۳/۱۳۹۶

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21082-07/05/1396

  شماره ۱۲۸۴۱۰۹-۱۳۹۶/۴/۲۷

  جناب آقای جاسبی

  رئیس محترم هیئت مدیره و مدیرعامل روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران

  به پیوست ابلاغیه شماره ۱۲۵۴۱۸۲ مورخ ۱۳۹۶/۴/۱۴ دبیر محترم هیئت امناء صندوق توسعه ملی موضوع مصوبات جلسه مورخ ۱۳۹۶/۳/۲۷ هیئت امنای صندوق توسعه ملی ایفاد می گردد.

  خواهشمند است در اجرای تبصره (۴) بند «پ» ماده (۱۶) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، ابلاغیه صدرالاشاره در آن روزنامه درج گردد.

  رئیس امور اقتصاد مقاومتی و شورای اقتصاد ـ مجتبی خالصی

   

  شماره ۱۲۵۴۱۸۲-۱۳۹۶/۴/۱۴

  برادر ارجمند جناب آقای مهندس دوست حسینی

  رئیس محترم هیئت عامل صندوق توسعه ملی

  جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۲۷ با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و سایر اعضاء تشکیل گردید. در ابتدای جلسه گزارشی از منابع و مصارف و عملکرد صندوق طی سال ۱۳۹۵ از سوی رئیس هیئت عامل صندوق ارائه شد.

  بدین وسیله مصوبات جلسه هیئت امناء به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می گردد:

  ۱ـ مواردی که بنا بر دستور مقام معظم رهبری مدظله العالی از منابع صندوق توسعه ملی به صورت خاص برداشت می شود و بازپرداخت آن تصریح نشده باشد، حسب مجوز مقام محترم رئیس جمهور به عنوان برداشت از منابع صندوق تلقی و در حساب ها اعمال می گردد.

  ۲ـ استفاده مجدد از منابع صندوق توسعه ملی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی (موضوع بند «و» بخش پنجم نظام نامه ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ارزی و بند «د» بخش چهارم نظام نامه ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی)، در صورت دارا بودن شرایط زیر مجاز می باشد:

  ۱ـ اقساط معوقه نداشته باشد،

  ۲ـ پیشرفت فیزیکی سرمایه گذاری قبلی متناسب با برنامه باشد،

  ۳ـ برای طرح توسعه یا سرمایه گذاری جدید باشد،

  ۴ـ شرکت هایی که دارای صادرات بوده و اشتغال بیشتری ایجاد کنند در اولویت می باشند.

  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ـ محمدباقر نوبخت   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28143704
اکنون :
48