جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185007
  تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 13:9
  تعداد بازدید : 569

  ابراز نگرانی سازمان ملل نسبت به خشونت های گسترده علیه اقلیت ها در میانمار

  سازمان ملل در گزارشی از نقض گسترده حقوق بشر علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار خبر داد و تحقیقات مستقل در این زمینه را خواستار شد.

  به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی هشدار داد: حقوق اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار، از جمله محرومیت از حق شهروندی، کار اجباری و خشونت جنسی علیه این اقلیت در سطح گسترده و ادامه دار نقض می شود و احتمال دارد این موارد جزو جنایات علیه بشریت تلقی شود.

  دفتر حقوق بشر سازمان ملل در ادامه این گزارش درباره رفتار با اقلیت های قومی و مذهبی در میانمار به عنوان موارد نقض آشکار و گسترده حقوق بشر علیه مسلمانان روهینگیا خبر داد و این احتمال را مطرح کرد که این اقدامات می تواند یک حمله گسترده و نظام مند به عنوان جنایات علیه بشریت تلقی شود. 

  زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل با بیان این که قوانین و سیاست های میانمار به گونه ای است که منجر به نقض اساسی حقوق اقلیت ها در این کشور می شود، گفت: مجازات نکردن عاملان این جنایات و ادامه مصونیت آن ها به دلیل خشونت های وحشتناکی که علیه چنین جوامعی مرتکب می شوند دلیل اصلی خشونت های بیش تر علیه این گروه اقلیت است.

  این اقلیت که جمعیت آن ها به بیش از یک میلیون نفر می رسد و برخی شان از چند نسل قبل در میانمار ساکن هستند، به عنوان مهاجران غیر قانونی از کشور همسایه بنگلادش به حساب می آیند و در پی ناآرامی های مرگبار با بوداییان در سال 2012 تاکنون در اردوگاه های افراد بی خانمان زندگی می کنند.

  این خشونت های قومی میان بودایی ها و مسلمانان به کشته شدن بیش از 200 نفر به ویژه از اقلیت مسلمانان منجر شد.

  در گزارش جدید سازمان ملل آمده است که اقلیت روهینگیا نه تنها از داشتن ملیت محروم اند، بلکه نیروهای امنیتی میانمار نیز مرتکب خشونت های دیگری علیه آن ها شده اند. این خشونت ها عبارتند از اعدام های غیرقانونی، ناپدیدشدن های اجباری، بازداشت های خودسرانه و حبس، شکنجه و بدرفتاری، کار اجباری و موارد دیگر.

  سازمان ملل اول ماه مارس درباره وضع اقلیت روهینگیا هشدار داد و اعلام کرد آن ها مجبور هستند در شرایط هولناک زندگی کنند و کودکان به علت دسترسی نداشتن به مراقبت های بهداشتی جان خود را از دست می دهند.

  در گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل هم چنین به موارد نقض حقوق بشر علیه دیگر اقلیت های میانمار پرداخته و از مقامات این کشور خواسته شده است تا تحقیقات مستقل و جامعی درباره این اتهامات انجام دهدو عاملان را محاکمه و مجازات کند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119404
اکنون :
62