جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 184923
  تاریخ انتشار : 31 خرداد 1395 14:33
  تعداد بازدید : 381

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد خبر داد

  جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور مرورشونده تعیین شد

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد از تعیین جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور مرور شونده خبر داد.

  به گزارش ایسنا، محسن مردعلی دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد که برای شرکت در مراسم قرعه کشی این کنوانسیون به وین سفر کرده بود، از تعیین جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور مرور شونده خبر داد.

  مردعلی توضیح داد: این قرعه کشی که بنا بر سازوکار تعین شده در مقررات مربوط به بررسی کنوانسیون مبارزه با فساد در روز جمعه ۲۸ خردادماه در مقر سازمان ملل برگزار گردید، جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور مرور شونده تعیین و کشورهای فلسطین و لیختن اشتاین به صورت اولیه به عنوان کشورهای مرور کننده فصول دوم و پنجم کنوانسیون مبارزه با فساد تعیین شدند.
  وی افزود: این قرعه کشی هر پنج سال برای همه کشورها در دو فصل کنوانسیون انجام می شود که این کشورها موظفند به لحاظ اجرای فصول تعیین شده، مورد مرور قرار گرفته و در عین حال در فرآیند مرور سایر کشورها مشارکت کنند.
  دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد در خصوص تکمیل فرآیند خودارزیابی گفت: این مرجع در سال اول فرآیند مرور، نیاز به مشارکت جدی و همکاری همه دستگاه های اجرایی، قضایی، مجلس، بخش خصوصی و جامعه مدنی دارد.
  وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم هماهنگی و همکاری لازم در این کار فراقوه ای و برطرف نشدن خلاء های جدی موجود در دو حوزه پیشگیری و استرداد اموال، امکان پاسخگویی مناسب فراهم نخواهد شد و تحقق سند چشم انداز کشورمان به عنوان کشوری عاری از فساد و دارای چهره جهانی ضد فساد، در عمل محقق نمی شود.
  مردعلی از همه دستگاه ها خواست تا بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزیر دادگستری در خصوص نظام تکمیل "چک لیست خود ارزیابی کنوانسیون مبارزه با فساد"، نسبت به مشارکت جدی با این مرجع اقدام کنند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28143704
اکنون :
48