جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 184806
  تاریخ انتشار : 30 خرداد 1395 13:11
  تعداد بازدید : 553

  اعلام برنامه های هفته قوه قضاییه توسط محسنی اژه ای

  رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه به تشریح برخی از برنامه های این قوه به مناسبت هفته بزرگداشت قوه قضائیه پرداخت.

  به گزارش خبرنگار حقوقی ایسنا، حجت الاسلام و المسلیمن محسنی اژه ای با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت ااه بهشتی، شهید آیت الله قدوسی و شهید لاجوردی با اشاره به اینکه هفته قوه قضائیه فرصتی برای مردم و قوه است که مروری بر سیاست ها، برنامه ها و عملکرد سال گذشته و هم یک نگاه به سیاست ها و برنامه های سال پیش رو داشته باشند، گفت: امسال هم مانند سنوات گذشته برنامه های متنوعی برای هفته قوه قضائیه تدارک دیده شده است.

  محسنی اژه ای به ذکر برخی از این برنامه ها پرداخت و افزود: یک برنامه مثل سال های قبل همایشی با حضور سران قوا (رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضائیه) است که بسیاری از مقامات لشکری و کشوری و تعداد قابل توجهی از افراد از دستگاه ها و نهادهای مختلف، رسانه های عمومی و همه مدیران قوه قضائیه در این همایش حضور دارند. به نظر بنده این همایش از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه قوه قضائیه در حضور این جمع به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای همه مردم یک گزارش تفصیلی توسط وزیر دادگستری ارائه می دهد؛ به نظرم از نقاط قوت نظام است که عملکرد خود را به صورت عریان در محضر همه رسانه ها در معرض دید می گذارد.

  معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: از دیگر اهمیت این همایش این است که حضور سران سه قوه جزو جلسات کم نظیر است که هر سه حضور داشته باشند، صحبت کنند و دیدگاه های خود را مطرح کنند. دیگر اهمیت این است که همه مدیران قوه در این همایش شاهد جمع بندی و ارائه عملکرد و نقطه نظرات مسئولان عالیرتبه نظام هستند.

  رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه به تشریح برنامه دوم هفته قوه قضائیه پرداخت و گفت: هر ساله تعدادی از مدیران و مسئولان قوه قضائیه خدمت مقام معظم رهبری می رسند که امسال هم چنین است و یک گزارش توسط رئیس قوه قضائیه خدمت مقام معظم رهبری ارائه می شود و از رهنمودهای مقام معظم رهبری برای آینده قوه استفاده خواهد شد.

  وی با بیان اینکه از این ملاقات دو استفاده و سود خواهیم برد، خاطرنشان کرد: اولی این است که رسیدن حضور ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری و بهره مندی از معنویت این جلسه که این از اهمیت به خصوصی برخوردار است و همچنین که در ماه رمضان در زمان افطار خدمت ایشان هستیم و افطار و نماز را در کنار ایشان خواهیم داشت. مهمترین از اینها رهنمودهایی است که مقام معظم رهبری ارائه می کنند.

  محسنی اژه ای افزود: برنامه دیگری که از نظر من بسیار حائز اهمیت است، حضور در مرقد امام (ره) و تجدید میثاق با بنیان گذار جمهوری اسلامی است. ما معتقدیم امام (ره) زنده است و امام (ره) احیاگر عزت و شرف اسلامی در این عصر است.

  وی تاکید کرد: با امام (ره) تجدید پیمان می کنیم و می گوییم اماما ما آمده ایم با تو پیمان مجدد ببندیم و تا پایان راه در جهت تحقق آرمان های اسلام ناب ایستاده ایم و هرگونه شماتت در این راه را به جان خواهیم خرید، اماما آمده ایم با تو تجدید پیمان کنیم که ان شاءالله تا آخر در مسیر مستقیم ولی فقیه و پیروی از ولی فقیه باقی خواهیم ماند.

  رئیس بزرگداشت هفته قوه قضائیه بیان کرد: از آنجا که هر چه داریم متعلق به شهدا و ایثار خانواده های جانبازان است، برنامه ای داریم که با مجموعه خانواده های شهدا و جانبازان ملاقات داشته باشیم. ممکن است ما 225 یا 255 شهید از جمله شهید بهشتی و شهید قدوسی در قوه قضاییه داشته باشیم که البته ممکن است این رقم کمتر باشد و به این میزان نباشد. همچنین بیش از 5 هزار جانباز بیش از 25 درصد داریم که البته کمتر از 25 درصد خیلی بیشتر است؛ در واقع بیش از 5 هزار و 500 رزمنده در قوه قضاییه داریم که آمار قابل توجهی است، یعنی مجموعه شهدا، جانبازان و آزادگان و مجموع این ایثارگران حدود 16 هزار نفر است.

  محسنی اژه ای ادامه داد: برنامه دیگری داریم که حضور بیشتری را در مجامع عمومی مثل مساجد، نماز جمعه و دانشگاه ها در صورت امکان داشته باشیم که البته نمی دانم دانشگاه ها در این زمان به دلیل ماه مبارک رمضان فعالیت می کنند یا خیر.

  معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های ما حضور بیشتر در زیرمجموعه های خودمان است. این امر ممکن است به صورت سرزده باشد یا ممکن است به صورت سرزده نباشد. دیدن مسائل از نزدیک که البته این در طول سال انجام می شود ولی ما به مدیران تأکید داشتیم که در این هفته بر این موضوع تأکید بیشتری داشته باشند. بیشتر سرکشی و عنایت کنند، هم حضور مردم را در سازمان های وابسته و دادگستری ببینند و بشنوند و هم رفتار خودمان را تکریم ارباب رجوع و اشکالات کار را ملاحظه کنند.

  محسنی اژه ای در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: یکی از مسائلی که جزو اولویت های ما در سال 94 بود و جزو اولویت های ما در سال 95 هم است، احیای حقوق عامه و گسترش عدل و همچنین آزادی های مشروع است که از وظایف قوه قضائیه محسوب می شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119033
اکنون :
100