جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 184733
  تاریخ انتشار : 29 خرداد 1395 14:58
  تعداد بازدید : 532

  رئیس کل دادگستری استان البرز عنوان کرد

  ارتباطات ناسالم و تبانی در برخی از کمیسیون های استان البرز

  فاضلیان گفت: متاسفانه در برخی از کمیسیونها، به دلیل وجود ارتباطات ناسالم و تبانیهای صورت گرفته شاهد سوء استفاده های کلان از حقوق بیت المال بوده ایم.


  به گزارش  خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در نشست توجیهی قضات عضو در کمیسیونهای مختلف استان البرز با اشاره به انتقاداتی که نسبت به تعیین اعضای کمیسیونها وجود داشت از دگرگونی در روش معرفی اعضا خبر داد و گفت: اکنون تغییراتی در نحوه معرفی اعضای کمیسیونها ایجاد کردیم تا به نحو عادلانه توزیع شود و امکان حضور کلیه قضات شایسته استان در کمیسیونهای مختلف فراهم شود.

  وی با تاکید بر اینکه قضات عضو در کمیسیونهای مختلف، نمایندگان ناظر دستگاه قضایی هستند تصریح کرد: برخی کمیسیونها مثل کمیسیون ماده 100 و ماده 77 شهرداری و 56 منابع طبیعی دارای شرایط حساسی هستند و به دلیل گردش عظیم مالی، امکان مفسده زیادی در آنها وجود دارد. بنابراین اعضای معرفی شده باید بسیار هوشیار باشند تا از تخلفات احتمالی پیشگیری کنند.

  فاضلیان افزود: متاسفانه در برخی از کمیسیونها، به دلیل وجود ارتباطات ناسالم و تبانیهای صورت گرفته شاهد سوء استفاده های کلان از حقوق بیت المال بوده ایم و اعطای تخفیفات ناروا، عدم وجود رویه واحد در رسیدگی به پرونده ها و آرای مغایر با قانون از مشکلات موجود در برخی از کمیسیونها است. 

  عالیترین مقام قضایی استان البرز، با تاکید بر پیش گرفتن وحدت رویه در کمیسیونها گفت: اگر از اصول مشترک استفاده شود سوء استفاده های احتمالی به حداقل می رسد.

  وی اضافه کرد: اگر ارزش فعالیت در کمیسیونها از قضاوت بیشتر نباشد کمتر از آن نیست چون در اینجا موضوع حقوق مردم و بیت المال مطرح است و باید موارد مطرح شده تک به تک و با دقت بررسی شوند.

  وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت روش جدید معرفی اعضای کمیسیونها، اظهارکرد: روش جدید می تواند دارای بیشترین بهره وری باشد به شرطی که اعضا سختگیرتر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهند و امکان دور زدن قانون را به متخلفان ندهند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28143704
اکنون :
60