جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 184722
  تاریخ انتشار : 29 خرداد 1395 14:3
  تعداد بازدید : 575

  دادستان قزوین تاکید کرد

  فرهنگسازی راهکار اصلی کاهش ورودی جرائم غیرعمد به زندان ها

  حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی گفت: فرهنگ سازی اصلی ترین راهکار برای کاهش ورودی جرائم مالی غیرعمد به زندان ها است.


  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری قزوین، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادق نیارکی شامگاه چهارشنبه در حاشیه جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد استان گفت: باید تلاش کرد تا با فرهنگ سازی و انجام فعالیت های فرهنگی، در راستای کاهش آمار زندانیان جرائم غیرعمد گام های موثرتری برداریم.

  وی ادامه داد: اگر بخواهیم از روند افزایش زندانیان جرائم غیرعمد مالی در سطح زندان ها بکاهیم باید کار فرهنگ سازی و آموزش همگانی را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم.

  دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین محکومین مالی را بیشترین آمار زندانیان این استان دانست و افزود: با ارائه آموزش های لازم در خصوص قوانین مربوط به مهریه و راهنمایی و رانندگی بدون شک شاهد کاهش بسیاری از مشکلات موجود در این بخش خواهیم بود.

  حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی به نقش حساس و مهم رسانه ها در فرهنگ سازی در حوزه جرائم غیرعمد مالی اشاره و گفت: اثرگذاری و تاثیر رسانه ها در این حوزه امروز بر کسی پوشیده نیست و باید توجه لازم در این رابطه به عمل آید.

  وی در ادامه به کمک خیران در جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اشاره و یادآور شد: خوشبختانه طی سال های گذشته شاهد استقبال مردم از انجام این کار خیر و خداپسندانه بوده و در ادامه هم نیازمند حمایت های بیشتر از سوی مردم در کنار اقدام های صورت گرفته از سوی ستاد دیه هستیم.

  دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین تاکید کرد: سیاست هیات مدیره ستاد دیه، تمرکز بر حمایت های مردم بوده و تلاش می شود با جمع آوری کمک های این بخش، زمینه آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند در استان بیش از گذشته فراهم شود.

  وی در پایان افزود: امسال از روز نخست ماه مبارک رمضان شاهد کمک های مردم در این رابطه بوده ایم و پیش بینی می شود با برپایی این جشن بزرگ و کمک بیشتر خیران، زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیرعمد در استان فراهم شود.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119033
اکنون :
85